Partizani dhe Laçi kanë njohur dje kundërshtarët e tyre në turin e parë të Ligës së Konferencës. Por sot në Nion të Zvicrës mësohen edhe kundërshtarët e turit të dytë të turneut, ndërsa në garë hyn edhe Vllaznia e cila e nis nga ky tur.

Në shortin që hidhet në Nion, do të jetë edhe Tirana në vazot e shortit, pasi në rast eliminimi në turin e parë të Ligës së Kampioneve, kalon në turneun e tretë për nga rëndësia në Europë.

SHORTI I SKUADRAVE SHQIPTARE

La Fiorita/Inter D’Eskaldes – Ballkani/Zalgiris

Dudelanzh/Tirana – Zrinjski/Sherif Tiraspol

Tobol/Ferencvarosh – Shkupi/Linkoln Red Imps

Breidablik/Santa Koloma – Buduçnost/Llapi

Floriana/Petrokub – Laçi/Iskra