Frenkie de Jong ka folur edhe një herë për interesin e Manchester United për të, këtë herë duke u distancuar nga një kalim në Old Trafford.

Man Utd është i sigurt për të nënshkruar një marrëveshje mesfushorin e Barcelonës dhe ata shpresojnë që bisedimet të përparojnë këtë javë tani që dndeshjet me kombëtaret kanë përfunduar.

De Jong ka qenë larg Holandës në detyrën e Ligës së Kombeve dhe ka ngritur vazhdimisht pyetje mbi të ardhmen e tij, para ose pas ndeshjes.

Mbrëmja e së martës nuk ishte ndryshe, pasi 21-vjeçari u përball me pyetje më hetuese se ku mund të qëndronte e ardhmja e tij pas fitores 3-2 ndaj Uellsit, një ndeshje në të cilën ai luajti sërish për të përfunduar atë që ka qenë produktiv.

I pyetur drejtpërdrejt për interesin e Man Utd, De Jong tha se ndjente se ishte tashmë në ‘klubin më të madh në botë’.

“Ju gjithmonë kënaqeni kur skuadrat tregojnë interes për ju si lojtar”, tha ai. “Por unë jam në klubin më të madh në botë për momentin dhe ndihem mirë atje, kështu që nuk ka asnjë lajm”.