Talenti i Skënderbeut i cili spikati këtë sezon me korçarët ka vendosur të qëndrojë në Superiore, por ka preferuar të ndërrojë ambient.

Nga bardhekuq është bërë i kuq, teksa ka preferuar të vihet nënurdhrat e Dritan Memhmetit, teksa zyrtarizimi është shumë afër.

Sipas “Panorama Sport” pas Bruno Telushit dhe Ardit Hotit, Uerdi Mara do të jetë lojtari i rradhës që do të transferohet te Partizani, duke vazhduar punën kështu për garat europiane.