Florentino Perez ka dhënë një intervistë të gjatë për “El Chiringuito” dhe temat e prekura prej presidentit të Real Madrid kanë qenë të shumta.

Mes të tjerave ai ka folur edhe për komentet e bëra se skuadra e tij fitoi Champions League prej pritjeve të portierit belg, Thibaut Courtois.

“Të gjithë honë se ne i fituam ndeshjet kyçe në Champions League falë Thibaut Courtois, por portieri është lojtari ynë.

Ai nuk është një djalë që rastësisht e morëm, ndërsa po ecte në rrugë të madhe”, ka deklaruar Florentino Perez.