Tek Partizani nuk ka vetem afrime por edhe largime lojtaresh dhe kjo ne fakt eshte mese e pranueshme sepse kontigjenti i lojtareve duhet reduktuar. Per kete arsye, edhe gjate dites se sotme ka patur nderprerje kontrate me lojtare te caktuar.

Partizani ka konfirmuar largimin e dy lojtarëve nga klubi. Bëhet fjalë për Milan Mirosavljev dhe për Aleksandar Damçevski.

Sulmuesi serb dhe mbrojtësi nga Maqedonia e Veriut duket se nuk kanë gjetur hapësirat e nevojshme në skuadër dhe kanë zgjedhur të largohen.

Lajmin e ka bërë me dije vetë klubi i Partizanit, me anë të një postimi në rrjetet sociale. “FK Partizani njofton përfundimin e bashkëpunimit me Aleksandar Damçevskin dhe Milan Mirosavljev. Të dy lojtarët kanë vendosur të ndërpresin me mirëkuptim kontratën me klubin”- shkruhet ne kete njoftim.

Mirosavljev u afrua në fund të merkatos që janarit këtë vit, ndërsa Damçevski erdhi në verën e kaluar, me të dy lojtarët që vendosën të ndërpresin kontratën.