Marcelo Bielsa mund të kthehet te Athletic Bilbao dhe të ftojë Antoine Griezmann në ekip.

Argjentinasi do të pranojë të drejtojë skuadrën nga Bilbao nëse Iaaki Arechabaleta fiton zgjedhjet presidenciale të Athletic më 24 qershor.

Bielsa, i cili ishte trajner i Athletic nga viti 2011 deri në 2013.

Trajneri 66-vjeçar e pyeti Arechabaletën nëse ai fiton zgjedhjet për të provuar të nënshkruajë me Griezmann 31-vjeçar.

Sulmuesi është i huazuar te Atletico Madrid, teksa të drejtat i takojnë Barcelonës.

Griezmann në moshën 13-vjeçare hyri në akademinë e Real Sociedad, një tjetër klub nga Bask. Falë kësaj, ai do të jetë në gjendje të luajë për Athletic, për të cilin historikisht luajnë vetëm lojtarë vendas.