Univeristatea e Krajoves mesditen e djeshme ka mesuar se kundershtari i saj i rradhes ne ndeshjet europiane do te jete serish nje ekip shqiptar, por kete here jo Laçi si sezonin e kaluar, por Vllaznia.

Skuadra e njohur rumune eshte nje nga me te njohurat ne futbollin e ketij vendi dhe padyshim qe ka nje organizim shume te mire, nje buxhet te madh, por edhe shume mbeshtetje.

Por nderkohe, nga dita e sotme ka prezantuar zevendestrajnerin e ri. Behet fjale per Vergil Andronache, i cili do te jete krahu i djathte i Laszlo Balint qe e mori drejtimin e Universitateas vetem pak dite me pare duke firmosur nje kontrate dyvjeçare me te.

Gjate prezantimit te sotem. zevendestrajneri Vergil Andronache ka premtuar se do te beje me te miren qe skuadra te arrije serish tek rezultatet qe deshiron.

“Është një hap i madh në karrierën time. Unë jam 100% gati për çdo gjë që do të thotë ky kapitull. Unë vij shumë i motivuar, me shumë entuziazëm. Në një klub si Universiteti i Krajovës ne flasim për objektiva të rëndësishëm.

Ne po përpiqemi ta bëjmë sezonin e ardhshëm më të mirë se ai që sapo ka përfunduar. Nuk i pyeta fare drejtuesit e klubit se çfarë më ofronin. Isha i lumtur që kishin interes për shërbimet e mia”- eshte shprehur Andronache. Kujtojme qe ndeshja e pare ndaj Vllaznise do te luhet me 21 korrik ne Shkoder dhe e kthimit me 28 korrik ne Krajove./SHKODRA-SPORT.COM/