Skuadra e Flamurtarit ka objektiv të qartë për sezonin e ri: të rikthehet në Superiore! Ekipi vlonjat po kërkon të përforcohet sa më shumë në merkato dhe sot, kanë bërë një goditje “big”.

Mbrojtësi i djathtë dhe kapiteni i Kastriotit, Sokol Neziri, është afrimi më i fundit i Flamurtarit dhe do të jetë një forcë e shtuar për të arritur sa më shpejt objektivin për t’u ngjitur në Superiore.

Ne fakt Neziri nuk ka qene zgjedhja e pare e vlonjateve per kete pozicion. Ata prej kohesh kane tentuar te marrin mbrojtesin e Vllaznise Abdurrahman Fangaj por kontrata qe ai ka me kuqeblute, nuk e ka lejuar te largohet. Ne keto rrethana, drejtuesit e Flamurtarit moren Nezirin.

Pak ditë më parë, flitej edhe për një rikthim të mesfushorit Bruno Telushi në Vlorë, por “ushtari” zgjodhi rikthimin te Partizani. Presidenti Idrizi duket shume i vendosur per ta rikthyer kete skuader sa me shpejt ne elite dhe per kete arsye po shpenzon jo pak per ta forcuar me lojtare cilesore.