Transferimi i Kristjan Asllanit te Interit, që pritet të zyrtarizohet në orët në vazhdim, duket se ka ndikuar dhe te karriera e mesfushorit shqiptar në video lojën, FIFA 22.

Mesfushori i Kombëtares, kishte një vlerësim me 63 dhe potenciali i tij në versionin e lojës karrierë, shkonte deri në 78.

Duket se pas fundit të sezonit, asllani është në rritje në këtë lojë dhe vlerësimi i tij ka shkuar në 73 dhe në versionin FIFA 23, Asllani pritet të jetë më lartë dhe se dy mesfushorët e tjetër të Interit, Galiardini dhe Veçino.