Pas 11 vitesh dhe fitimit të trofeve të shumta, Gareth Bale u largua nga Real Madrid. Nuk dihet ende se ku do të vazhdojë karrierën.

Mediat spanjolle shkruan se ai i është ofruar vetes Getafes, gjë që u mohua nga menaxheri i tij, por rikthimi në Tottenham është një opsion shumë i mundshëm.

Uellsiani luajti për Spurs nga 2007 deri në 2013.

Dy sezone më parë ai u kthye për gjysmë viti. Sipas The Sun, Tottenham po e ndjek dhe dëshiron ta sjellë atë në Londër.