Fundi i sezonit vuri “ne peshore” te gjithe futbollistet e Vllaznise. Dikush u largua vete, te tjere i larguan, por kishte edhe prej atyre qe mbeten ne Shkoder edhe per shkak te kontrates qe kane patur te nenshkruar.

Njeri prej tyre ishte edhe sulmuesi Ante Aralica. Ne fillim u tha se do te ishte pjese e skuadres vetem per ndeshjet europiane, por nuk ishte keshtu. Shtatelarti ka kontrate deri ne fund te sezonit 2022-2023 dhe do te jete pjese e skuadres.

Ne fakt edhe Josa e pelqen, pavaresisht se ne sezonin e kaluar ka lene shume per te deshiruar me paraqitjet e tij duke e mbyllur me 10 gola te shenuar, nderkohe qe mundesite kane qene per shume me teper.

Numri 1 i pankines shkodrane sebashku me brazilianin Kaina, do kene per detyre te marrin skuadren perpara dhe ne fakt ne keto dy ditet e para te stervitjes, jane pare shume te motivuar per te bere me te miren.

Vete Aralica e sheh sezonin e ri si nje sfide per te dhe tashme duhet te presim. Ai dhe koleget e tjere te sulmit kane diçka pozitive tani e tutje: Do kene perkrah çdo dite ne stervitje legjenden e futbollit shkodran Vioresin Sinani me te cilen do te punojne edhe veças per te rregulluar “shenjestren”./SHKODRA-SPORT.COM/