Ishte menduar se do te largohej nga rradhet e Universitatea te Krajoves por mesfushori i qendres Alexandru Mateiu ka rene dakord se fundi qe te zgjase edhe per dy vite te tjera bashkepunimin me kete skuader.

32 vjeçari eshte nje nga lojtaret me te rendesishem te kundershtareve te Vllaznise ne turin e dyte te “Conference League” dhe eshte pjese e tyre prej vitit 2014. Kete vere u mendua se do te ndryshonte ambjent, por trajneri i ri i ardhur ne krye te Universitatea, Laszlo Balint, ka ngulur kembe per ta mbajtur ne skuader.

Madje kontrata e re do ta lidhe kete futbollist edhe per dy sezone te tjera me kete skuader. Vlera e tij ne merkato aktualisht konsiderohet 500 mije euro. Kete lojtar ne Krajove te gjithe e kane konsideruar “Francesco Totti” i Universitateas.

Skuadra rumune ka nje buxhet gati 5 here me te madh se Vllaznia dhe per rrjedhoje konsiderohet favorite per kalimin e turit, megjithate kete gje do ta vendosin dy sfidat qe do te luhen me 21 dhe 28 korrik./SHKODRA-SPORT.COM/