Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez, mendon se sulmuesi i Real Madridit, Eden Hazard do të transformohet për sezonin 2022/23.

Nuk është hera e parë që trajneri spanjoll i kombëtares belge e vlerëson situatën e Hazardit dhe nuk i është shmangur pyetjes se si e ka parë sulmuesin në kampin stërvitor të Belgjikës javët e fundit.

“Eden Hazard është në periudhën më të mirë të karrierës së tij”, ka pranuar Martinez gjatë një interviste në programin radiofonik “El Larguero”.

“Unë u befasova nga gjendja shpirtërore dhe gjendja fizike në të cilën ai ishte në qershor. Tifozët e Real Madridit do të shohin një Hazard krejtësisht të ndryshëm.”

Martinez vazhdoi, duke deklaruar se Hazard nuk mund të ishte më i qartë se cilat janë planet e tij për të ardhmen e tij afatshkurtër.

“Ai është i fiksuar pas suksesit në Real Madrid”, tha Martinez për Hazard. “Ai nuk ka menduar të ndryshojë objektivin e tij. Ai dëshiron të fitojë Kupën e Botës. Kur keni një lojtar të aftë për të bërë diferencën, çfarëdo që të ndodhë, do të jetë pozitive”.

Ashtu si për të ardhmen e tij, Martinez u pyet gjithashtu në lidhje me marrjen e mundshme të punës në Spanjë.

“Unë jam gjithmonë i hapur për çdo projekt me besim të vërtetë pas tij,” tha Martinez.