Kalimi i Vioresin Sinanit nga posti i trajnerit te ekipit U19 te Akademise Vllaznia, tek stafi i ekipit te pare, ka bere qe vendi i tij tek te rinjte te mbetet bosh. Per momentin skuadra eshte duke u stervitur nga zevendestrajneri Malvin Meçarovi.

Po kush do te jete trajneri i ri i ketij ekipi? Nje opsion eshte qe Meçarovi te “gradohet” trajner i pare. Ai e ka eksperiencen e duhur per kete gje sepse ka drejtuar per disa vite ekipin U19 te AAS ku kane dale sportiste cilesore si Çoba, Haveri, Sala etj.

Nje tjeter opsion eshte qe trajneri Edmond Doçi qe ka bere nje sezon te shkelqyer me ekipin U17 te Vllaznise duke fituar kupen dhe kampionatin, t’i shoqeroje keto futbolliste tashme edhe me ekipin U19.

Por nga ana tjeter, opsione te mundshme jane edhe rikthimi ne krye te ketij ekipi i Luan Zmijanit qe e ka drejtuar per disa vite me rradhe ate. Nuk perjashtohet mundesia qe te afrohet edhe Gilman Lika apo dhe ndonje emer tjeter i njohur.

Drejtuesit e klubit e kane bere te qarte se per sezonin e ri do te synojne te rrisin cilesine e punes me te gjithe ekipet, sepse synimi eshte per te nxjerre lojtare sa me cilesore per ekipin e pare./SHKODRA-SPORT.COM/