Pas pas tre ditesh stervitje me ngarkesa, trajneri i Vllaznise Mirel Josa ka vendosur t’i jape nje “bonus” futbollisteve te tij. Ata kane zhvilluar paraditen e sotme seancen stervitore te rradhes dhe me pas, kane marre pushimet.

Qe do te thote se per ta nuk ka patur stervitje sot pasdite dhe po ashtu do te jene pushim edhe diten e neserme nderkohe qe do te rikthehen ne fushe serish te henen.

Ne keto tre dite, stervitja e kuqebluve ka qene e ngarkuar ne aspektin fizik teksa jane zhvilluar edhe nga dy seanca ne dite. Ne fakt, para fillimit te stervitje, mjeku Zyhdi Çoba ka bere matjet e tij te zakonshme te peshes dhe analizat e tjera dhe gjithçka duket ok.

Skuadra shkodrane do te vijoje te punoje fort ne kete qytet deri me 28 qershor, pavaresisht temperaturave te larta qe jane duke mbizoteruar dhe me pas do te zhvendoset ne Austri, per te zhvilluar atje pjesen me intensive te pergatitjev per ndeshjet europiane./SHKODRA-SPORT.COM/