Pas deshtimeve te tratativave me Stenio Junior apo dhe ndonje sulmues tjeter, Vllaznia duket se i ka hedhur syte nga Mali i Zi per te gjetur lojtare per repartin ofensiv. Dhe piketimi i rradhes duket se eshte futbollisti nga Tuzi, Kristijan Vulaj.

Sipas “Panorama Sport” në orët e fundit drejtuesit shkodranë i kanë bërë një ofertë joshëse 24-vjeçarit që u largua nga Deçiç i Tuzit pas tri sezoneve fantastike.

Për Vulajn, i cili është pjesë edhe e Kombëtares së Malit të Zi, është interesuar së fundmi Egnatia, duke i bërë madje edhe ofertë konkrete. Rrogozhinasit kanë tentuar të bindin sulmuesin duke futur si shkes afrimin e parë të tyre, Ilir Camaj, i cili ka qenë “partner” i Vulajt në repartin ofensit të skuadrës nga Tuzi.

Megjithatë, mësohet se tani më afër sulmuesit janë shkodranët. Afersia gjeografike apo dhe shume aspekte te tjera, e bejne te mundshme kete transferte. Kujtojme qe presidenti i Vllaznise Alban Xhaferi dhe drejtues te tjere te ketij klubi e kane ndjekur nga afer Vulajn ne ndeshjen finale te Kupes se Malit te Zi ndaj Buduçnost.

23 vjeçari eshte nje nga emrat e spikatur te futbollit malazez ne dy sezonet e fundit dhe paraqitjet e mira me Deçiç, kane bere qe vitin e kaluar ai te merrte ftes edhe nga kombetarja e Malit te Zi./SHKODRA-SPORT.COM/