Vllaznia ka konfirmuar deri më tani si afrime mesfushorin qendror, Lorik Boshnjaku, qendërmbrojtësin Dajan Shehi dhe futbollistin me tipara sulmuesi Kristjan Vulaj, që është padyshim qershia mbi tortë e merkatos deri tani. Ndërsa është rikthyer nga huazimi sulmuesi Kaina Nunjesh.

Në formacionin kuqeblu pritet të ketë të paktën tri ndryshime, duke filluar nga qendra e mbrojtjes, në mesfushë dhe sulm. Largimet e Adilit, Krymit dhe Da Silvës duket se peshojnë shumë dhe mbeten për t’u parë zëvendësuesit e tyre.

Ne porte pritet te jete si gjithnje Zogoviç, ndersa katershja e mbrojtjes deri ne keto momente eshte e formuar nga Gurishta e Hakaj qe do te luajne perseri ne krahe, ndersa dyshja e qendres kete here do te jete e formuar nga Shehi dhe Bulatoviç.

Treshja e mesfushes pritet te formohet nga Jonuzi, Boshnjaku dhe Vulaj, ndersa manovra sulmuese do te jete e formuar nga treshja Latifi, A.Hoxhaj dhe Aralica.