Taulant Seferi mund të transferohet në Turqi dhe në arkën e Tiranës të shkojnë 800 mijë euro.

Kjo është oferta që pritet të bëjë Manisa FK.

Lajmi raportohet nga Supersport dhe Tirana tani pret ofertën zyrtare për sulmuesin, i cili shënoi vjet 19 gola në kampionat.

Seferi ka edhe dy vite kontratë me Tiranën, klub që dëshiron ta mbajë edhe për ndeshjet e Champions League sulmuesin.