Per te eshte folur shume ditet e fundit. Dhe vete Kire Ristevski ka konfirmuar per “Shkodra Sport” se ishte ne bisedime me Vllaznine, por nuk ishte arritur ndonje marreveshje.

Paraqitjet e tij te mira me klubin e AEL Limassol dhe thirrjet e rregullta ne Kombetaren e Maqedonise nga trajnere te ndryshem, kane bere qe Vllaznia te interesohet per Ristevskin, per ta pasur ne gjirin e ekipit te saj.

“Kam pasur bisedime me Vllaznine. Megjithate, deri tani nuk kemi arritur ndonje marreveshje. Per me teper, pse nuk pyesni drejtuesit e Vllaznise”,-tha shkurtimisht, mbrojtesi i AEL Limassol, Kire Ristevski.

Keshtu, gjithcka mes Vllaznise dhe mbrojtesit maqedonas, duket se eshte mbyllur ketu, me palet qe nuk arriten dot te gjenin marreveshjen.

Ne keto rrethana, drejtuesit kuqeblu nuk jane ndalur ne perpjekjet e tyre per te gjetur nje tjeter mbrojtes cilesor dhe duken shume prane akordit me nje futbollist kroat.
Maringlen ZHIVANI