Marash Kumbulla iu bashkua Romës për herë të parë, si huazim nga Verona, në vitin 2020. Më pas ai u ble nga klubi kryeqytetas dhe në disa raste Jose Mourinho ka vendosur të mbështetet në aftësitë e tij në repartin e mbrojtjes.

Ditët e fundit ka qarkulluar mundësia që shqiptari mund të largohet nga klubi, me një interesim të mundshëm nga Torino, në kuadër të sezonit të ardhshëm të Serisë A. Sipas asaj që mësohet nga “SerieANews.com”, mes dy kompanive ato kontakte nuk do të kishin filluar kurrë.

Në sezonin e sapo përfunduar, Marash Kumbulla luajti gjithsej 28 ndeshje me fanellën e Romës mes Serie A, Coppa Italia dhe Conference League. Edhe duke shënuar një gol. Prandaj, me kalimin e muajve, ai fitoi besimin e Jose Mourinhos, i cili në disa raste donte t’i jepte minuta lojë. Edhe duke e vendosur si pronar.

Sipas informacioneve të fundit të mbledhura nga “SerieANews.com”, lojtari nuk do të lëvizë nga Roma. Mourinho dhe kompania e konsiderojnë atë si të patransferueshëm. Prandaj për sezonin e ardhshëm nuk ka asnjë mundësi që ai të mund të largohet nga kryeqyteti.