Kontrata e Neymar dhe PSG është vazhduar automatikisht.

Siç u raportua më parë, me fillimin e 1 korrikut, marrëveshja e sulmuesit brazilian me skuadrën pariziane u zgjat deri në vitin 2027.

Sipas L’Equipe, i rrethuar nga një futbollist shprehu besimin se Neymar po përgatitet të kalojë një nga sezonet më të mira në karrierën e tij.

Më herët u raportua se klubi francez ka kontaktuar me babanë e futbollistit dhe e ka njoftuar se braziliani do të kërkonte mundësi për t’u transferuar në një ekip tjetër.

Neymar bëri 22 paraqitje në Ligue 1 sezonin e kaluar, duke shënuar 13 gola, duke bërë 6 asistime dhe duke marrë 10 kartonë të verdhë.