Vllaznia qe prej nje jave ndodhet ne Pressbaum, nje qyteze rreth 30 km larg kryeqytetit austriak- Vjenes dhe atje eshte duke zhvilluar pjesen me intensive te pergatitjeve per ndeshjet europiane qe do te luaje ne gjysmen e dyte te ketij muaji.

Nderkohe dje ajo ka filluar edhe serine e miqesoreve qe do te zhvilloje ne kete ndeshje, teksa zhvilloi edhe ndeshjen e pare ndaj ekipit Traiskirchen te cilen e fitoi me rezultatin 1-0, me golin e Vulajt.

Por ne kete ndeshje, me perjashtim te pjestareve te stafit te Vllaznise, kryesuar nga presidenti Xhaferi, ka patur edhe nje “mysafir” te veçante. Behet fjale per nje tifoz shkodran i cili jetonte ne Austi i cili kishte udhetuar shume kilometra per te ndjekur skuadren e tij te zemres ne kete ndeshje.

Prania e tij ne stadium, per me teper i veshur me fanellen kuqeblu, nuk i ka shpetuar vemendjes se fotografit Mikel Thepina qe ka bere nje shkrepje drejt pozicionit ku ai ka qene duke u vendosur ne stadium.

Vllaznia eshte nje skuader shume e dashur per shkodranet te cilet e ndjekin kudo qe ajo shkon dhe rasti i djeshem eshte treguesi me i mire per kete dhe me siguri qe edhe ne dy ndeshjet e ardhshme, tifozet kuqeblu nuk do te mungojne ne stadium per te mbeshtetur skuadren e tyre te zemres./SHKODRA-SPORT.COM/