Gjatë një hulumtimi në faqen zyrtare të UEFA-s, “Panorama Sport” ka vërejtur futbollistët me më shumë paraqitje dhe me më shumë gola në kompeticionin madhor europian për klube, Champions ose ish-Kupa e Kampionëve.

Në dy ndeshjet e zhvilluara nga ana e durrsakëve në Champions ata nuk ja kanë dalë ta gjejnë rrugën e rrjetës duke konkretizuar shanset që kanë pasur, sfidë kjo që klubi duhet ta superojë në të ardhmen.

Përsa i përket paraqitjeve baraspesha mbetet mes 6 lojtarëve që kanë luajtur në të dyja ndeshjet e Teutës në Ligën e Kampioneve që janë: Vila, Arapi, Todorovski, Seferi, Xhekson dhe Aleksi./PANORAMA-SPORT/