Ditën e sotme ekipi i Laçi do të presë në “Elbasan Arena” moldavët e Petrocub. Trajneri Duro dhe stafi i tij duken tepër optimist për kualifikim në raundin tjetër.

Pas barazimit pa gola (0-0) në moldavi, Laçi u detyrua që të luante me 10-të lojtarë nga dalja me të kuq e Sebastjan Spahiu në minutën e 27-të. Ekipi i’a arriti të përballoj kundërshtarin përgjatë gjithë minutave të mbetura madje dhe duke rrezikuar që të shënonin.

Ekipi prej ditësh ndodhet në Elbasan duke bërë një regjim total dhe fokusi ka qënë maksimal për sfidën ndaj Petrocub. Shihet që diferencat në letër nuk janë të mëdha dhe kualifikimi gjithashtu duket shumë i arritshëm. Çdo gjë do vendoset sonte në orën 20:00, ku pritet një interes i lartë nga tifozët kurbinas.

Formacioni i mundshëm për sfidën e sotme:

Dajsinani, Roganoviç- Velkoski- Malota- Turkaj, Ujka- Ziko, Zarubica- Mazrekaj- Adeleke, Guindo