Tek Vllaznia ka luajrur shume pak, por megjithate kjo nuk e ka penguar qe te gjeje nje ekip te ri. Mesfushori francez Michael Panos ka firmosur sot kontraten e re me ekipin FK Csíkszereda te Rumanise ku do te mundohet te tregoje vlerat e tij tashme.

Lajmin e ka bere te ditur vete lojtari permes nje postimi ne rrjetet sociale duke treguar se tashme do te nise nje eksperience te re, ne nje vend te ri ku shpreson te beje mire.

Ne Shkoder Panos erdhi disi me buje dhe u mendua se do te ishte nje faktor i rendesishem per mesfushen e Vllaznise, por ne fakt rezultoi tjetewr gje. Ai ne 6 muaj me fanellen kuqeblu ka luajtur ne total vetem 47 minuta, megjithate u be fitues i Kupes se Shqiperise ne sezonin e fundit.

Nisur nga nje ecuri e tille, ai dhe klubi rane dakord per te nderprere bashkepunimin, nderkohe qe menaxheri i tij ka vijuar punen per t’i gjetur nje skuader tjeter dhe e ka bere kete gje.

Me FK Csíkszereda qe merr pjese ne Ligen e dyte te Rumanise, Panos do te mundohet te jete titullar ne fushe dhe per te justifikuar besimin e stafit qe aprovoi blerjen e tij./SHKODRA-SPORT.COM/