Pas zyrtarizimit te ndeshjeve te javes se pare te te kategorise superiore per sezonin e ri, pasditen e sotme jane zbardhur edhe oraret dhe datat e ndeshjeve te javes se dyte te tij, ndeshje keto qe do te luhen te ndara ne tre dite.

Vllaznia do ta luaje ndeshjen e saj hapese te kampionatit pikerisht diten e diele me 28 gusht ne oren 19.30 ne stadiumin “Loro Boriçi”. Nje takim shume interesant qe do te luhet nen driten e projektoreve dhe pritet te marre edhe vemendjen e duhur te tifozerise shkodrane.

Kuptohet qe pikesepari kuqeblute do te tentojne te mundin Erzenin ne javen e pare dhe me pas ta pergatisin ashtu si duhet ndeshjen e dyte ndaj Kukesit. Nje skuader kjo qe konsiderohet rivale dhe padyshim qe fitorja ndaj saj vlen shume.

Ja kalendari i plote i javes se dyte te Superliges:

29.08.2022 19:30 KF Partizani – KF Laçi

28.08.2022 19:30 KF Vllaznia – FK Kukesi

27.08.2022 17:00 KS Kastrioti – KF Erzeni

27.08.2022 17:00 KF Teuta – KF Bylis

28.08.2022 17:00 KF Egnatia – KF Tirana