Vetem nje jave stervitje skuadra e veleçikut ka gjetur miqesoren e pare me ekipin e te rinjve te vllaznise U19. Ne kete testim trajneri Smajli ne pjesen e pare ka greshetuar formacionin duke nxjerre ne fushe gjysmen e grupit te futbollisteve qe mbyllen sezonin e kaluar, si dhe 5 afrimet e reja.Veleçiku ka arritur ta fitoje kete miqesore me golin e shenuar ne pjesen e pare me autor Emiljano Mehmeti ne minuten e 29-te.

I cili jo vetem qe ka shenuar golin e fitores por ka bindur trajnerin Smajli, ne kete testim disa futbolliste te ri qe jane afruar sivjet nuk kane spikatur sic pritej, duhet pritur javet ne vijim ku priten dhe afrime tjera te reja ku veleçiku kerkon ngritje ne kategorine e pare.

Veleciku – Vllaznia U19 1-0

Shenues: Emiljano Mehmeti ’29

Veleçiku: Bajri, Çokaj, Elbasani, Bala, Banushi, Alcani, Marku, Pjetri, Rrustemi , Keshtenja, Mehmeti, Trajner Dritan Smajli

Vllaznia U19: Jukaj, Rroku, Kapllani, Repaj, Selmani, Cungu, Brahimi, Shima, Doda, Muhaj, Zaganjori.