Pas golit te dielen ndaj Kukesit qe i dha fitoren Vllaznise, mesfushori Herald Marku ka qene protagonist edhe sot per ekipin e tij. Por kete here edhe per mire, por edhe per keq. Ai shenoi golin e pare per kuqeblute por ne fillimin e pjeses se dyte e la skuadren me nje futbollist me pak per shkak te daljes me karton te kuq nga fusha e lojes.

Marku pas ndeshje ne nje prononcim per “Shkodra Sport” ka falenderuar shoket e ekipit per sakrificen e bere ne fushe per te ruajtur avantazhin deri ne fund dhe per ta fituar kete ndeshje shume te rendesishme ndaj kampioneve ne fuqi te vendit.

“Ka qene nje ndeshje me emocione dhe per fat, ne fund gezuam serish ne. Dua te falenderoj te gjithe shoket e ekipit per ate qe dhane ne fushe duke kompesuar edhe daljen time me kartonin e kuq. Sa i takon ketij te fundit, une nuk mendoj se ishte, por arbitri ashtu vendosi dhe isha i detyruar ta respektoja ate vendim.Çdo fitore eshte me vlere dhe per me teper ndaj nje skuadre si Tirana”- eshte shprehur Marku.

I pyetur nderkohe nese iu desh rikthimi tek Vllaznia per t’u rikthyer edhe si protagonist ne fushen e lojes, mesfushori shkodran duke qeshur shprehet: “Ashtu duket, nje rikthim aty ku duhet”.

Intervisten e plote te Herald Markut mund ta ndiqni ne linkun e meposhtem: