Pas dy sezoneve te suksesshme me Vllaznine, sulmuesi brazilian Victor da Silva po shfaqet protagonist edhe me skuadren e tij te re, Partizanin. Edhe ne ndeshjen e sotme ne Ballsh ndaj Bylisit, ka dhene asistin e golit te vetem, teksa me nje skeme te bukur nga nje goditje denimi ka pasuar per Skuken qe nuk ngurroi ta dergonte topin ne rrjete.

Por ajo qe te ben pershtypje tek braziliani eshte e njejta sjellje si tek Vllaznia, brenda dhe jashte fushe. Mjafton kjo foto pas ndeshjes se sotme ne Ballsh, per te treguar se sa indiferent eshte ai ndaj situates ne skuader.

E ndersa te gjithe futbollistet e Partizanit kane shkuar te festojne me tifozet e kuq qe e kishin mbeshtetur skuadren edhe ne ndeshjen e transfertes ndaj Bylisit, Da Silva (me numrin 7 ne fanelle) shihet qarte ne foto qe eshte pas te gjitheve dhe nuk ka asnje shene emocioni per festen e fitores.

Kuptohet qe kjo eshte mungese profesionalizmi, por nderkohe eshte thjesht çeshtje karakteri. Per futboll, Da Silves duhet t’i heqesh kapelen, por per te tjerat kuptohet qe nuk eshte nje model per t’u ndjekur.

Kane qene sjellje te tilla apo dhe demtimet e njepasnjeshme ato te cilat bene qe drejtuesit e Vllaznise te mos i ofronin rinovim ne fundin e sezonit te kaluar, ndonese Victor da Silva ishte protagonist ne fitimin e dy trofeve te Kupes se Shqiperise./SHKODRA-SPORT.COM/