Mbyllet pjesa e pare ne Rrogozhine me avantazhin 2-0 ne favorin e Egnatias e cila beri nje 45 minutesh me te mire sesa Vllaznia, tregoi me shume deshire ne fushen e lojes dhe per rrjedhoje shfrytezoi edhe gabimet e saj ne mbrojtje duke shenuar dy gola njeri pas tjetrit.

22’ GOL EGNATIA! Musta niset nga gjysmëfusha e tij dhe kalon këdo që i del përpara, ndërsa më pas pason topin te Delarxh i cili nuk gabon. 1-0.

24’ GOL EGNATIA! Tjetër aksion i shpejtë i rrogozhinasve që finalizohet me anë të Mustës. Kërkohet ndërhyrja e VAR për një pozicion jashtë loje, pasi goli fillimisht u anulua dhe në fund sinjalizohet se është gol i vlefshëm. 2-0.

Reagimi i Vllaznise pas pesimit te ketyre dy golave ka qene zero dhe si rrjedhoje, kuqeblute shkojne ne pushimin e ndeshjes ne disavantazh dhe padyshim qe nje rezultat i tille nuk i favorizon aspek per pjesen e dyte.

EGNATIA- VLLAZNIA 2-0

Shenues: Delarge 22′, Mysta 24′

EGNATIA – Sherri; Kacbufi, Atanda, Malota; Fangaj, Zejnullai, Fernando, Xhekson, Musta; Delarzh, BamBam. Trajner: Edlir Tetova.

VLLAZNIA – Zogoviç; Gurishta, Juriç, Bulatoviç, Smajli; Jonuzi, Boshnjaku (Alivoda ’38), Heriç; Mala, Kaina Nunjesh, A. Hoxhaj. Trajner: Mirel Josa.