Pep Guardiola me te drejtë ka thurur elozhe të shumta për sulmuesin e tij, Erling Haaland.

Tekniku spanjoll, duket se është i impresionuar nga norvegjezi, aq më shumë pas golit të fitores “Etihad” përballë Borusia Dortmundit.

Guardiola e ka krehasauar golin e Haaland me një gol të legjës holandeze dhe Barcelonës, Johan Cruyff.

“Kur e pashë atë gol, mendova ‘Oh, si Johan Cruyff”. Cruyff shënoi një gol të tillë ndaj Atletico Madridit”, përfundoi Pep.