Kukësi dhe Partizani luajnë sot në 15:00 për javën e pestë të Superligës. Në “Kukës Arena” trajnerët Enkeleid Dobi dhe Giovanni Colella kanë bërë vendosjet në fushë.

Durrsaku debuton sot në stolin e verilindorëve, duke dashur maksimumin para tifozerisë së tij. Nga ana tjetër, italiani vjen me mungesat e Mensah, Hotit dhe Da Silvës.

Kukesi-Partizani, formacionet zyrtare

Kukesi (4-4-2): Tafa, Haxhiu, Ilieski, Bytyçi, Ndreca, Gyasi, G. Taipi, S. Taipi, Moraesh, Barbosa, Zivkoviç Tr: Enkeleid Dobi

Partizani (4-3-3): Rexhepi, Hadroj, Bitri, Sota, Buxhelaj, Rrapaj, Telushi, Murataj, Cara, Hodo, Skuka Tr: Giovanni Colella

Arbiter: Eldorjan Hamiti