Ka mjaftuar humbja 0-3 ndaj Flamurtarit dhe nje tjeter trajner nuk eshte me ne drejtimin e nje skuadre. E kemi fjalen per Adriatik Faslliun i cili nuk është më trajner i Turbinës. Janë cërrikasit ata që njoftojnë se tekniku sarandiot është larguar nga drejtimi i skuadrës për arsye personale.

Ditët të vijim te Turbina do njoftojnë edhe trajnerin e ri. Me një pikë në tre ndeshje, Turbina qëndron në fundin e klasifikimit. Pas largimit të Dritan Resulit nga Flamurtari qysh pas një jave kampionat, Faslliu bëhet trajneri i dytë që largohet nga Kategoria e Parë këtë sezon.

“Adriatik Faslliu nuk do te jete me trainer i turbines. Tekniku sarandiot eshte larguar nga pankina cerrikase per arsye personale dhe qe nga ky moment nuk do te drejtoj me Turbinen! E falenderojme Trainerin per cdo gje qe dha per Turbinen dhe i urojme suksese ne vazhdim!

Traineri i ri do te vendoset brenda kesaj jave dhe per cdo gje do tju informojme”, njofton Turbina.

Megjithate ne media behet e ditur se kjo skuader e ka gjetur tashme trajnerin e ri. Ai do te jete gjirokastriti i njohur Bledar Devolli qe ka pranuar te marre drejtimin e saj per vazhdimin e kampionatit./SHKODRA-SPORT.COM/