Perseritet serish e njejta histori tek ekipet e Murlanit. Vitin e kaluar ndodhi me ekipin e femrave, ndersa sivjet po ndodh me ate te meshkujve.

Ne vitin e kaluar ekipit te femrave te KF Murlanit 5 dite para fillimit te kampionatit iu larguan 4 lojtare dhe shkuan tek ish- trajneri i tyre Elis Legata, pra tek “Atletik Klub Shkodra”. Kujtojme qe Legata me pare kishte qeneh trajner i ekipit te femrave te KF Murlanit.

Ndersa kete vit pas largimit te Altin Xhahyses nga ekipi i Kf Murlanit, ai eshte emeruar ne pankinen e skuadres se Ades dhe ka marre me vete tre lojtare te skuadres se tij te meparshme.

“Shkodra Sport” meson se pas ndeshjes se Kupes te Shqiperise me Veleçikun, jane kontaktuar permes telefonit te gjithe lojtaret dhe iu eshte bere oferte qe te shkojne tek Ada, por deri tani jane larguar Vildan Kacubela, Rigers Sekja te cilet luajten dhe kunder Veleçikut si dhe Markeliano Pali.

Megjithate nje lajm i tille mbetet per t’u konfirmuar diten e sotme kur ekipi i Ades do te filloje stervitjen, per te pare nese tre lojtaret e mesiperm do te fillojne apo jo stervitjen me te.