Vllaznia e femrave ka mbyllur pasditen e sotme pergatitjet per ndeshjen e neserme ndaj ukrainaseve te Vorskla Kharkiv-2 teksa ka zhvilluar seancen e fundit ne fushen e stadiumit “Loro Boriçi”.

Nga ajo qe eshte pare, trajneri Leka ende nuk e ndare plotesisht mendjen per formacionin me te cilen do te luaje ne kete takim. Kjo ngaqe 2-3 lojtare jane me probleme demtimesh dhe ende nuk eshte e qarte nese do te luajne apo jo.

Ne keto rrethana, ai ka provuar disa skema dhe vendosje lojtaresh, por duket se deri neser nuk do te jete i qarte per 11-shen qe do te hedhe ne fushe ngaqe ka dilema per pozicione te caktuara.

Nga ana tjeter, trajneri i portiereve Fabjol Rexhepi ka punuar me portieret Kaylin William dhe Viona Rexhepi. Edhe ketu duket se ka balotazh ne mes tyre se cila do te jete ne katerkendesh ne takimin e neserm.

Kujtojme qe takimi Vorskla Kharkiv- Vllaznia do te startoje ne oren 18.00 ne stadiumin “Loro Boriçi” dhe eshte i vlefshem per fazen play-off te “UEFA Women’s Champions League” dhe sakaq, hyrja e tifozeve ne tribunat e tjera me perjashtim te asaj qendrore, do te jete falas./SHKODRA-SPORT.COM/