Të kesh Cristiano Ronaldon në skuadrën e tij josh shumicën e futbollistëve dhe, natyrisht, edhe klubet. Dhe tani Marco Silvestri e bëri publike dëshirën e tij.

Portieri i Udineses e ftoi sulmuesin portugez të bashkohet me skuadrën kur të hapet merkato e ardhshme në janar. Me një ton humoristik, ose ndoshta seriozisht, portugezit i hapi dyert edhe llogaria zyrtare e klubit, shkruan abcnews.al.

Udinese ëndërron për Cristiano Ronaldon

Pavarësisht kalimit të kohës, hierarkia dhe niveli i 37-vjeçarit bëjnë që shumë skuadra vazhdojnë të jenë të interesuara për të. Këtë herë ishte Udinese e cila shprehu dëshirën e madhe.

“Ambicia ime është e madhe”, ishte teksti i CR7 i replikuar nga DAZN në një postim në Instagram. Para atij publikimi ka reaguar Marco Silvestri. Portieri nuk hezitoi dhe ftoi portugezin në klub: “Cristiano, hajde në Udinese”.

Udinese në Serie A

Skuadra e drejtuar nga Andrea Sottil është në vendin e tretë. Edhe pse kanë kaluar vetëm shtatë ndeshje, Udinese tashmë ka 16 pikë, produkt i pesë fitoreve, një barazimi dhe një humbjeje.

Cristiano Ronaldo, golashënuesi më i mirë në futbollin kombëtar

Në vitin 2007, iraniani Ali Daei arriti në 109 gola dhe u bë golashënuesi më i mirë në historinë e ekipit kombëtar. Por në vitin 2021, ishte Cristiano ai që theu atë rekord dhe tashmë ka 117 gola.

“Është një nder të marr një çmim të kësaj përmasash dhe të jesh golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtares. Nuk e kisha menduar kurrë se do të arrihej. Dua të falënderoj të gjithë ata që kanë qenë të rëndësishëm në karrierën time. Jam i kënaqur”, ka pranuar portugezi.