Pas riorganizimit te kampionateve te moshave nga Federata Shqiptare e Futbollit, ekipi “Djelmnia shkodrane” U17 do te marre pjese ne kampionatin e kategorise se pare te Liges Profesioniste.

Nen drejtimin e trajnerit Arber Shytani, pritet qe te beje nje prezantim shume dinjitoz dhe pse jo te jete nje prej ekipeve me te mira te kampionatit sepse ka ne perberje te tij lojtare shume te mire.

Nderkohe shorti i ketij kampionati tashme eshte hedhur dhe ne javen e pare, “Djelmnia shkodrane” U17 do te prese ne Shkoder ekipin e Vores dhe padyshim qe do te kerkohet fitorja per ta nisur mbare kampionatin. Me poshte keni edhe perberjen e plote te ketij ekipi:

Djelmnia shkodrane U17:

Bashku Elgin 18.09.2007

Behri Muhamet 11.01.2007

Brojaj Albi 14.03.2006

Cezma Rigerto 03.04.2006

Delaj Argent 17.03.2007

Docaj Ermal 02.08.2006

Hotaj Ledion 13.06.2007

Kakini Nihat 16.07.2006

Kercaj Gjovan 26.08.2007

Lesha Dejvi 03.10.2006

Ndrevashaj Leonardo 13.09.2007

Pishtari Erman 25.04.2008

Plangaj Anid 13.10.2006

Precetaj Gabriel 03.04.2007

Tahiri Ledion 29.03.2006

Uldedaj Mateos 09.11.2007

Velaj Anxhelo 28.08.2006

Vukcaj Samuel 08.10.2007

Zhuri Gerison 09.11.2006

Trajner: Arber Shytani