KRYESORE

Kukësi dhe Laçi në garë për Alen Sherri, Vllaznia s’ ndihet

0
Krize portieresh ne kampionatin shqiptar dhe per rrjedhoje te gjithe ekipet jane vene ne levizje per te gjetur ruajtesit e duhur te katerkendeshave te tyre. Kuptohet qe per portiere cilesore dhe qe nuk jane nen kontrate me ekipet e tyre,...

VIDEO/ Luajti 6 muaj me Trabzonspor në Turqi dhe u rikthye, Maria Bashka: Vllaznia...

0
Pas 6 muajsh ne Turqi tek ekipi Trabzonspor, sulmuesja Maria Bashka ka vendosur te rikthehet serish tek Vllaznia duke u vene menjehere ne dispozicion te stafit teknik per t'u bere gati kesisoj per ndeshjet e "UEFA Women's Champions League"...

Frikë nga privatizimi te klubi i Kategorisë së Parë, kryebashkiaku qetëson lojtarët

0
Mbledhje te Pogradeci. Kryebashkiaku Ilir Xhakolli dhe përfaqësues të Këshillit Bashkiak kanë zhvilluar një takim me stafin ekzekutiv, atë teknik dhe futbollistët. Qëllimi ka qenë i thjeshtë: garanci për vazhdimësinë, përtej planeve që kanë drejtuesit për të shitur 100% aksionet...

Akuzon klubi i Kategorisë së Dytë: Arbitri ishte militant partie, përzien politikën me sportin

0
Sopoti është ndalur në një barazim 1-1 në shtëpi kundër Tërbunit. Ndeshja e luajtur dje në Librazhd ka pasur shumë tension për shkak të dy golave të anuluar për vendësit. Ekipi i Besnik Kolës e nisi mirë lojën, duke...

Vendimi i Bashkisë për rikthimin e ‘Sportklub Vllaznia’, reagon këshilltarja Jona Leqejza

0
Lajmi i publikuar mbreme nga "Shkodra Sport" mbi vendimin e marre nga drejtuesit e Bashkise Shkoder per te rikthyer serish "Sportklub Vllaznine", padyshim qe ka marre nje vemendje te madhe te te gjithe komunitetit te sportit shkodran. Prej dy...

Ylli i Milanit nënshkruan me Juventusin?

0
“Tuttosport” raporton se dy rivalët nga Serie A kanë shfaqur interesim për transferimin e mbrojtësit të “Rossonerëve”, Alessio Romagnoli. Juventus dhe Inter kërkojnë një përforcim nga Milan.“Tuttosport” raporton se dy rivalët nga Serie A kanë shfaqur interesim për transferimin...

Klopp: S’kam pse i them lojtarëve asgjë, ata kanë parë 5000 video në Youtube...

0
Jurgen Klopp insiston se ka 100% besim te lojtarët e tij në prag të ndeshjes kyçe të Champions League ndaj Paris Saint-Germain. Grupi C ndodhet në një pozicion delikat, me Liverpool që ka grumbulluar vetëm 6 nga 12 pikët e...

Reali bëhet gati, Mbape i kërkon klubit të largohet

0
Kilian Mbape mund të jetë i përqëndruar në Euro 2020 me Francën e tij, megjithatë nuk harron të kujdeset edhe për të ardhmen e tij përsa i përket klubeve. Sipas RMC, sulmuesi i ka kërkuar zyrtarisht PSG ta shesë...

Njoftim i rëndësishëm nga FSHF-ja: Zbatoni ligjin për sekuencat televizive

0
Edicioni i 80-të futbollistik do të startojë të premten me ndeshjen, Skënderbeu – Partizani. Ky takim do të luhet në orën 19:45 dhe të gjitha sfidat do të transmetohen drejtpërdrejtë në “Supersport”. Federata Shqiptare e Futbollistik ka njoftuar përmes një...

Kupa për 10 vjetorin e ndarjes nga jeta të Menduh Dedjes, fitohet nga… një...

0
Kupa "Menduh Dedja" e organizuar me rastin e 10 vjetorit të ndarjes nga jeta të ish- futbollistit të njohur të Vllaznisë së viteve '60-'70, është mbyllur me sukses mesditën e sotme. E organizuar nga "Shkodra Sport Event" në bashkëpunim...