KRYESORE

Antonio Marku: Në “klasiken” ndaj Tiranës, Vllaznia shkon për rezultat pozitiv

Sfida me bardheblutë tashmë po afron dhe në kampin shkodran po i japin dorën e fundit përgatitjeve. Për mbrojtësin e Vllaznisë Antonio Marku është një takim shumë interesant sepse kemi të bëjmë me klasiken e futbollit shqiptar megjithatë sipas...

Tirana- Vllaznia, “derbi” edhe në Kupë. Ja kush e transmeton

Ndeshja e së mërkurës në mes Tiranës dhe Vllaznisë, e vlefshme për turin e parë të Kupës së Shqipërisë, paraqet një interes jo vetëm për tifozëritë e të dy ekipeve por edhe më gjerë. Arsyeja është se kemi të...

Hysaj shkëlqen edhe si mbrojtës i majtë; 117 kontakte me topin kundër Udinezes

Mbrojtësi shkodran i Napolit Elseid Hysaj ndonëse nuk ka shumë dëshirë që të luajë në krahun e majtë të këtij reparti ngaqë nuk është pozicioni i tij i preferuar, sërish spikat edhe aty. Futbollisti i kombëtares së Shqipërisë, edhe...

E zbulon vetë Lici. Kryebashkiakja më ka ofruar post drejtues tek Vllaznia

Para diçka më tepër se një vit u pat përfolur por është zbuluar vetëm tashmë. Kryebashkiakja e Shkodrës, zj.Voltana Ademi i ka ofruar një post drejtues në Klubin e Futbollit Vllaznia ish- futbollistit të kësaj skuadre Suad Lici. Këtë...

Krahasimi, Vllaznia 3 pikë më pak se një vit më parë

Pavarësisht dy fitoreve të marra në dy ndeshjet e fundit dhe gjashtë pikëve që i janë shtuar skuadrës në renditje, Vllaznia e sivjetme ende nuk mund të krahasohet me atë të një sezoni më parë. Pas 12 javësh kampionat,...

Vllaznia femra s’ndalet, arrin një tjetër fitore. Megi Doçi shënon 7 gola

Kampionet e Shqipërisë në futbollin e femrave, vajzat e Vllaznisë, kanë arritur një tjetër fitore në kampionat. Këtë herë ata kanë fituar me rezultatin 7-0 ndaj ekipit debutues të këtij kampionati, Bilisht Sport. Në ndeshjen e luajtur në fushën...

Kontratat e futbollistëve, ja kush janë më të pasurit

Kontratat e futbollistëve nga sezoni në sezon po njohin shifra marramendëse. Klube të ndryshme po bëjnë "çmenduri" nga më të ndryshmet për të mbajtur lojtarët e tyre më të mirë apo dhe për të marrë të tjerë me të...

Vetëm 3 muaj trajner në La Liga, Alaves shkarkon De Biazin

Sukseset me kombëtaren shqiptare nuk i kanë mjaftuar Xhani De Biazit të punojë për një kohë të gjatë në krye të skuadrës spanjoale Alvesh. Pikërisht ditën e sotme, ky klub lëshoi një deklaratë zyrtare, në të cilën konfirmon se...

Tirana të mërkurën për “hakmarrje”, Vllaznia për kualifikim

Përballja e së mërkurës pritet me interes në të dy kampet. Jo vetëm se është ndeshja me më shumë rëndësi, takimi më i fortë në mes dy skuadrave me shumë emër por edhe për shumë arsye të tjera. Tirana...

Analiza e Besnik Dizdarit/ Shqipëria “miqësore” 1946-2017…

PROLOG Të përmbledhur kësisoji unike, nuk e kam treguar asnjëherë, ndonëse fragmente të saj të shumta janë te libri im “Libri i Kombëtares” (1936-2001). Ndërsa kjo këtu është historia e Shqipërisë “miqësore”, siç po titulloj. Pra, historia e ndeshjeve miqësore...

FUTBOLLI I FEMRAVE

ZYRTARE/ Ja kur do jetë festa e titullit të 9-të kampion...

Kampionati i 13-te kombetar i futbollit te femrave do te ule siparin e tij pasditen e se merkures kur dhe do te kurorezoje skuadren...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR