KRYESORE

Talenti 17-vjeçar prezantohet me Santiago Bernabeun

0
Talenti brazilian, Vinicius Junior, tashmë ka shkelur në stadiumin “Santiago Bernabeu”, aty ku premton të dhurojë spektakël në të ardhmen. Talenti 17-vjeçar, që u transferua gjatë verës për 45 milionë euro nga Flamengo, udhëtoi në Madrid për t’u njohur...

CAS merr vendimin ekstrem, shkarkon presidentin e Federatës së Futbollit

0
Gjykata më e lartë e arbitrazhit sportiv, CAS, ka vendosur ditën e sotme largimin e presidentit të Federatës Spanjolle të Futbollit, Angel Maria Villar. Ai akuzohet për shkelje të zgjedhjeve në federatën e sporteve dhe për favore për kandidaturën...

Armando Vajushi, sinjale “mësuesit” të tij, Kristian Panuçit!

0
Nuk e dimë nëse Kristian Panuçi e ka pasur televizorin e tij te sfida Ternana-Pro Verçeli, te Empoli-Breshia apo te Bari-Parma për të ndjekur Armando Vajushin, Frederik Veselin, Emanuele Ndoj apo edhe Migjen Bashën, edhe pse ky i fundit...

Manchester United përgatit ofertën 30 milionë euro për 17 vjeçarin

0
Manchester United është duke përgatitur një ofertë 30 milionë euro për talentin e Fulham, Ryan Sessegnon, thuhet në raportimet e fundit. Dhe Jose Mourinho thuhet se do ta largojë Luke Shaw nga skuadra për t’i hapur rrugë transferimit të...

Barcelona, xhelozia maniakale e ter Stegen për dorezat

0
Ndonjëherë titujt e gazetave mund të duken të tepruar. Jemi në minutat shtesë të ndeshjes mes Juventus dhe Barcelonës, të datës 22 nëntor. Bardhezinjtë sulmojnë dhe në momentet e fundit Paulo Dybala godet topin drejt portës së mbrojtur nga...

FSHF ndan çmimet e më të mirëve të vitit për lojtarin dhe arbitrin e...

0
Ashtu siç është bërë traditë, FSHF organizoi edhe këtë fundvit mbrëmjen gala ku bashkoi disa nga personazhet më të njohura të futbollit në vendon tonë dhe nderoi me çmime shumë emra të njohur, ndërsa shpalli edhe lojtarin e gjyqtarin...

Profesionet e arbitrave të Superiores, gardian burgu deri te Kancelar universiteti

0
Kategoria Superiore ka ulur siparin pak minuta më parë, ku ka dhënë verdiktet jo përfundimtarë. Skënderbeu rikthehet kampion, ndërsa lufton për mbijetesën Vllaznia dhe Lushnja, në “valle” është edhe Teuta. Megjithatë, këtu nuk do të ishim vetëm në saj...

Një rekordmen bote, ish- portier i Vllaznisë, tregon historinë e tij… me një gazetë...

0
Pakkush mund ta kujtojë, por 10 vite më parë, Vllaznia kishte si portier titullar një gjerman. Lutz Pfanenshtil veshi për 14 ndeshje fanellën e kuqebluve në sezonin 2006-2007, duke u larguar më pas për të vazhduar rrugëtimin në një...

Buffon rrëfen pengun më të madh të karrierës së tij

0
Portieri i Juventusit, Gigi Buffon, në një intervistë për të përditshmen gjermane “Der Spiegel”, ka rrëfyer sot se moskualifikimi i Italisë në Botërorin e Rusisë do të jetë pengu më i madh i karrierës së tij. Edhe pse portieri...

Lazio / Strakosha portieri modern, askush si ai në Seria A

0
Mbrojtja është nën lupën zmadhuese. Reparti difensiv i Lazios, pas 3 golave të pësuar në Bergamo, vihet në diskutim. Flitet për përforcime, rikthimin e Wallace, ndryshim të modulit. Por ka një statistikë që përfshin portierin shqiptar të Lazio, Thomas...