Veleçiku fiton miqësoren e parë. Mund 3-1 Vllazninë U-19

Skuadra koplikase ka zhvilluar pasditen e djeshme të parën ndeshje miqësore në kuadër të përgatitjeve për nisjen e fazës së dytë të kampionatit. Ajo ka luajtur ndaj Vllaznia U-19 dhe ka fituar me rezultatin 3-1. Autorë të golave për...

Ada me sytë nga Vllaznia. Kërkon përforcime në formë huazimi

Skuadra velipojake ka nisur përgatitjet për gjysmën e dytë të kampionatit dhe natyrisht që shpresat janë për një paraqitje më të mirë se në të parën. Për këtë arsye, drejtuesit e saj janë duke menduar për forcimin e saj...

Veleçiku shpartallon Adën. Fiton 5-0 brenda në Velipojë

Ndryshe nga një javë më parë kur Ada ndonëse luajti në transfertë ndaj ekipit krysues të kampionatit- Vorës dhe ishte shumë pranë marrjes së pikëve, sot në ndeshjen e rradhës për kampionat, ajo ka zhgënjyer. Ndoshta edhe për meritë...

Çudira shqiptare: Arrestohen tre futbollistë

Ndodh edhe kështu. Shkon për të luajtur futboll dhe një ditë më pas përfundon në burg. Ngjarja ka të bëjë me dhunën e ushtruar ditën e djeshme në ndeshjen Përmeti- Këlcyra. Futbollistët akoma mesa duket nuk e kanë kuptuar...

Ada s’gjen rehati me trajnerët. Ikën edhe Zamir Lumani

Skuadra velipojake nuk po gjen "derman" me pankinën. Edhe trajneri i emëruar pak javë më parë- Zamir Lumani, ka vendosur të mos e vazhdojë më këtë detyrë. Duket se kjo ka ardhur nga arsyet personale megjithatë tashmë është fakt...

Dikur mundte edhe Vllazninë, sot “e dërrmon” edhe Ada

Vite më parë Sopoti i Librazhdit militonte edhe në kategorinë më të lartë të futbollit shqiptar, madje ka patur raste që ka fituar edhe ndaj Vllaznisë. Por sot është histori tjetër. Në fund të sezonit të kaluar ka qenë...

Veleçiku fiton sërish, këtë herë 3-0 ndaj Kevitanit. është sërish i dyti

Kampionati i kategorisë së dytë ka hyrë në një fazë shumë interesante teksa gara dhe rivaliteti po shtohet nga java në javë. Lufta për kreun e renditjes në grupin A duket shumë e fortë në mes Vorës dhe Veleçikut....

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR