Kapitenia Franja para ndeshjes me Çelsin: Ndeshja e nesërme do të jetë historike për...

0
Vllaznia e femrave do te zhvilloje neser nje tjeter ndeshje mjaft te rendesishme ne transferte, ate kunder Chelseas, te vlefshme si ndeshjen e saj te dyte ne grupet e Champions League. Per “Shkodrasport” ka folur edhe kapitenia e Vlaznise se...

Trajneri Leka: Vllaznia është promovimi më i mirë i futbollit shqiptar në Europë

0
Vllaznia në futboll për femra tashmë i ka mësuar kundërshtarët e saj në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve. Përballje të forta ndaj ekipeve me emër në futbollin europian si Çelsi, Paris Sen Zhermen dhe Real Madrid. Trajneri...

VIDEO/ Vllaznia mbyll përgatitjet për Realin. Optimizëm tek vajzat kuqeblu

0
Vllaznia e femrave i ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve për ndeshjen e parë të grupeve të Champions League ndaj Realit të Madridit, që do të luhet mbrëmjen e nesërme. Të grumbulluar që ditën e djeshme në një nga...

VIDEO/ Esmeralda Franja: Ndeshjet e grupeve të Champions eksperiencë e madhe për ne

0
Vllaznia në futboll për femra, mbrëmjen e sotshme në ora 21.00, luan ndeshjen e fundit në fazën e grupeve të UEFA Champions League, teksa përballë do të jetë Real Madrid. Shkodranet, që kanë mbërritur të hënën në kryeqytetin e...

Rikthehet kampionati i femrave, spikat sfida Vllaznia- Apolonia

0
Kampionati “Abissnet Superiore“ për vajza do të rikthehet të luajë javën e 8-të, pas shkëputjes disa ditore për shkak të angazhimit të futbollisteve me ekipin Kombëtare A në Ligën e Kombeve për vajza. Ndeshjet do të luhen në fundjavë, të...

Kombëtarja U19 e Krepit mundet 0-2 nga Rumania

0
Kombëtarja e Shqipërisë së femrave për U-19 ka humbur ditën e sotme me rezultatin 2-0 në ndeshjen ndaj Rumanisë. Gjatë gjithë lojës, vajzat kuqezi u munduan të japin maksimumin, për të arritur një barazim pas dy golave të shpejtë...

Arbitret shqiptare performancë të mirë në ndeshjen Çeki- Slloveni

0
Eshte thene shpeshhere here qe arbitrat shqiptare "habisin" me performancat shume te mira qe bejne kur dalin te arbitrojne jashte vendit. Krejt ndryshe jane ne futbollin shqiptar dhe krejt ndryshe ne ndeshjet e huaja. Keshtu ka ndodhur sefundi edhe me...

VLLAZNIA-HAJVALIA/ Rikthehet baraspesha në “Loro Boriçi”, kampionet e Kosovës gjejnë rrjetën me një supergol

0
Vllaznia pret në “Loro Boriçi” Hajvalinë e Kosovës, në ndeshjen e parë kualifikuese të Ligës së Kampioneve. Vajzat kuqeblu kërkojnë të përsërisin historinë e një viti më parë, duke arritur grupet e “Champions”. Nëse kampionet e Shqipërisë mundin Hajvalinë, në ndeshjen...

VIDEO/ Kapitenia e Vllaznisë Franja: Nesër në fushë dy ekipe shqiptare, por duam fitoren

0
Dita e neserme do te na sjelle ne vemendje nje sfide shume interesante e cila eshte e gjitha per t'u ndjekur. Ajo ne mes dy ekipeve kampione te Shqiperise dhe Kosoves ne futbollin e femrave, Vllaznise dhe Ep Com...

VIDEO/ Vllaznia e femrave fiton 10-0 me Laçin dhe merr fitoren e gjashtë rradhazi

0
Vllaznia e femrave ben detyren dhe fiton edhe ne ndeshjen e rradhes per kampionat, duke ia lene tashme vendin sfides direkte me Tiranen javen e ardhshme qe mund te vendose çeshtjen e "kampiones se dimrit". Pasditen e sotme vajzat kuqeblu...