Pritej të bëhej presidenti i Erzenit, biznesmeni merr drejtimin e një klubi tjetër

0
Dukej se qielli i Shijakut do të ‘kthjellohej’ teksa një biznesmen kishte shprehur gatishmërinë për të marrë përsipër klubin e Erzenit. Ali Kasa, biznesmen shqiptar i cili operon prej vitesh në Australi, pati një takim me shoqatën Erzeni dhe...

Trajneri shkodran Samuel Nikaj përforcon stafin tek Pogradeci, merr bashkëpunëtorin që kishte në Kosovë

0
Pogradeci ka kompletuar stafin teknik. Me pogradecarët, që po drejtohen nga trajneri shkodran Samuel Nikaj, është bashkuar edhe përgatitësi atletik dhe njëkohësisht edhe video-analisti i ri kosovar, Ylli Bakaj. Ai do të jetë njëri nga krahët më të rëndësishëm...

Administratori i Orikut akuza të forta: Ndeshjet po vendosen në tavolinë. Largohem nëse futbolli...

0
Administratori i Orikut Muharrem Jazoj hedh akuza të rënda për futbollin shqiptar duke thënë se pazaret kanë prishur garën në Kategorinë e Parë. Ai saktëson se në këto kushte, kur futbolli ka prekur fundit, do të heqë dorë dhe...

Samuel Nikaj merr përgjegjësitë tek Pogradeci: Na u ndërpre ëndrra që kishte një qytet...

0
Pogradeci nuk arriti dot të triumfojë ndaj Burrelit ditën e djeshme, teksa u mposht me rezultatin 2-1 në finalen e zhvilluar në Rrogozhinë. Në këtë mënyrë, liqenorët do të vijojnë të qëndrojnë edhe për edicionin e ardhshëm në Kategorinë...

INTERVISTA/ Dritan Smajli: Blerim Ziri nuk do flejë rehat me atë që i bëri...

0
Veleçiku e ka mbyllur këtë sezon në Kategorinë e Dytë para pak ditësh, duke mos arritur dot synimet që ishin vendosur në fillim të sezonit. Ekipi koplikas u mposht nga Valbona 2-1 në ndeshjen e “play-off”-it, të vlefshme për...

INTERVISTA/ Nuri Rexha: Do vazhdoj të mbaj postin e drejtorit te Veleçiku edhe 4...

0
Pak dite me pare mbushi te 5-tin vit rradhazi qe eshte ne postin e drejtorit teknik te ekipit te Veleçikut, por nderkohe nga drejtuesit e klubi ka marre votebesimin qe te vazhdoje ta mbaje kete post edhe ne 4...

U larguan katër prej titullarëve, ‘habit’ kryebashkiaku- president: Nuk është problem, do t’i zëvendësojmë!

0
Tek Veleçiku situata vazhdon te jete kaotike, megjithate ka shpresa qe prej kesaj fundjave gjerat do te fillojne te levizin. Pikesepari me emerimin e trajnerit te ri dhe me pas me gjetjen e lojtareve cilesore per te formuar grupin. Ne...

EKSKLUZIVE/ Obando ‘nuk e kaloi klasën’ te Vllaznia, por shumë pranë kalimit tek një...

0
Provoi të bindte stafin e Vllaznisë, por duket se gjendja e tij fizike nuk ishte ajo e duhura dhe në Shkodër nuk kishin kohë ta prisnin dhe për këtë arsye, nuk arriti dot të firmoste për të. E kemi...

Ergi Borshi, shembulli për t’u ndjekur nga futbollistët e Vllaznisë

0
Nëse ka një futbollist që duhet marrë shembull për përkushtimin e tij dhe mënyrën si e vlerëson fanellën e Vllaznisë, ai është Ergi Borshi. Vërtetë është pjesë e ekipit të parë, por sa herë që i kërkohet të luajë...

KF Murlani, ekipi që synon suksesin me lojtarët- trajnerë

0
Sot ka nisur kampionati i kategorise se trete dhe debutues ne te ka qene edhe ekipi KF Murlani i cili e ka filluar ne menyren e duhur ate duke e fituar ndeshjen e pare me rezultatin 4-3 ndaj ekipit...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Shqipëri- Hungari nesër në ‘Loro Boriçi’

0
Shqipëri – Hungari është ndeshja e parë e Ligës së Kombeve në futboll për femra, që do të zhvillohet të premten në stadiumin “Loro...

HISTORI