Vllaznia U21 të mërkurën ndeshje miqësore ndaj Besëlidhjes

0
Pas miqesores me malazezet e KOM Podgorica, Vllaznia U21 e drejtuar nga trajneri Vioresin Sinani do te zhvilloje kete mesjave nje tjeter perballje te ketij rangu. Kete here perballe saj do te jete ekipi i Beselidhjes se Lezhes. Drejtuesit...

U shpall kampion me Vllaznia U21, Arjet Bizi ndryshon skuadër për sezonin e ri

0
Pas nje sezoni te mire me Vllaznia U21 ku kontribuoi qe ajo te shpallej kampione e Shqiperise, mesfushori Arjet Bizi ka vendosur qe te ndryshoje ambjent. Qe do te thote se ndonese ka ende moshen per te luajtur me...

Mbrojtësi shkodran Olsi Shema lë Orikun dhe zgjedh një skuadër tjetër për sezonin e...

0
Terbuni i Pukes vazhdon perpjekjet e tij per t'u forcuar ne prag te nisjes se kampionatit te ri. Dhe perforcimet perfshijne çdo repart. Per mbrojtjen, eshte konfirmuar rikthimi i Samet Ruqit dhe Ardit Hoxhajt serish ne skuader dhe vazhdimi...

Jurgen Gjini zgjedh ekipin e ri. Sulmuesi lë Kosovën dhe rikthehet për të luajtur...

0
Terbuni i Pukes prej fillimit te kesaj jave ka nisur ne Shkoder pergatitjet per sezonin e ri futbollistik. Por perpos stervitjes nen drejtimin e stafit teknik me ne krye trajnerin Altin Xhahysa, drejtuesit e klubit po merren edhe me...

Ish-portieri i Vllaznisë Entoni Shkoza shumë pranë firmës me një skuadër tjetër

0
Dy muaj me pare u shpall kampion me Vllaznia U21, por diten e kurorezimit Entoni Shkoza deklaroi se e shihte veten larg skuadres shkodrane dhe fatin e tij do ta provonte diku tjeter ku te kishte me shume hapesire. Dhe...

Kryebashkiaku- president Dodaj: Objektivi i Tërbunit, ngjitja në kategorinë e parë

0
Ardhja e kryebashkiakut te ri te Pukes Rrok Dodaj ka sjelle shume ndryshime edhe tek klubi i Futbollit Terbuni. Ashtu siç e kishte paralajmeruar edhe gjate fushates elektorale ai, tek skuadra pukjane do te kishte ndryshime rrenjesore dhe ato...

Donaldo Lari me detyrë të re tek skuadra e kategorisë së dytë

0
Donaldo Lari prej dy ditesh ka marre persiper nje detyre te re. Trajneri 28 vjeçar do te jete krahu i djathte i Altin Xhahyses ne pankinen e Terbunit. Ka qene ky i fundit qe e ka perzgjedhur ate dhe...

Dritan Smajli prezantohet te Besëlidhja: Si lezhjan, më takon ta ngjis sërish në të...

0
Besëlidhja ka nisur përgatitjet për sezonin e ri futbollistik, teksa dje presidenti Xhulio Noka ka prezantuar para ekipit trajnerin Dritan Smajli. Ndryshe sa jemi mësuar ta ndjekim Besëlidhjen, sezonin e ri do ta nisë nga Kategoria e Dytë. Në ditën...

Ada e Velipojës në mëshirë të fatit. Skuadra po shkon drejt shkrirjes

0
Ada e Velipojës, një ekip me emër në Shkodër, është drejt shkrirjes. Mungesa e financave ka bërë që kjo skuadër nga ky sezon me shumë gjasa, të mos ekzistojë më. Ish-presidenti i Adës, Alfred Pjetri, është larguar me një...

Konfirmohet lajmi i ‘Shkodra Sport’, Altin Xhahysa emërohet trajner i Tërbunit

0
Tërbuni ka gjetur trajnerin për sezonin e ri, me klubin pukjan që ka prezantuar Altin Xhahysën në krye të stolit. Ashtu siç e beri te ditur pasditen e sotme "Shkodra Sport", ish- futbollisti i njohur tashme ka marre detyren...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Shqipëri- Hungari nesër në ‘Loro Boriçi’

0
Shqipëri – Hungari është ndeshja e parë e Ligës së Kombeve në futboll për femra, që do të zhvillohet të premten në stadiumin “Loro...

HISTORI