Dikur luante Vllaznia ndaj Shkumbinit, tashmë e ka rradhën Veleçiku

Deri para pak vitesh, Shkumbini i Peqinit ishte pjesë e Superligës, madje duke e thënë shumë seriozisht fjalën e tij në mes skuadrave më të mirë të futbollit shqiptar. Sfidat Vllaznia- Shkumbini mbahen ende mend edhe sot nga tifozët...

Tension në ndeshjen e Kategorisë së Dytë në Shkodër, gjyqtari ndëshkon 4 lojtarë me...

Vora ka kaluar edhe një tjetër pengesë të fortë dhe tashmë pret vetëm zyrtarizimin si skuadra që do të ngjitet në Kategorinë e Parë për sezonin e ardhshëm. Në sfidën e luajtur dje në Shkodër ndaj Adës, vorakët kanë dominuar...

Ada shumë e vogël për Vorën. Kryesuesit e kampionatit “ia bëjnë 8-2” velipojakëve

Shpresat e koplikasve për një ndalje të kryesuesve të kampionatit në ndeshjen ndaj Vorës, kanë marrë fund. Velipojakët jo vetëm që nuk arritën t'i ndalin ato por e kanë pësuar keq, 2-8. Ka ndodhur kështu në ndeshjen e luajtur...

Ada me mision për të mundur Vorën. Jo për Veleçikun por…për vete

Ndeshja e së dielës në mes Adës dhe Vorës konsiderohet shumë e rëndësishme dhe njëkohësisht përcaktuese për skuadrën që do të ngjitet në kategorinë e parë. Në rast humbje, Vora do të detyrohet t'i lëshojë vendin e parë Veleçikut....

Vendimtare: E gjithë Malësia e Madhe të dielën në “Reshit Rusi”

Kampionati i kategorisë së dytë të futbollit shqiptar po shkon drejt fundit dhe kjo e dielë mund të jetë shumë përcaktuese sa i takon fatit të skuadrës që do të ngjitet më lart në grupin e Veriut. Kjo ngaqë...

Besart Çokaj, kapiteni i Veleçikut me një saktësi absolute nga 11-metërshi

Ekipi i Veleçikut fitoi ndaj Vores në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit me rezultatin e ngushtë 1-0. Një rezultat që erdhi falë golit të shënuar që në minutën e 5-të të ndeshjes pas 11-metërshit të fituar për pengim...

Foto-Galeri/ Në Koplik e duan futbollin. Ja pse Veleçiku e meriton kategorinë e parë

Ndeshja e djeshme ndaj Vorës padyshim që ka dhuruar shumë emocione në rradhët e futbollistëve, trajnerëve, drejtuesve por edhe tifozëve koplikas. Kanë triumfuar ndaj skuadrës së vendit të parë dhe i kanë treguar asaj se vetëm rastësisht janë në atë vend. Kreu...

Mesi bën gjithçka tek Ada. I jep fitoren ndaj Spartakut

Ashtu si para dy javësh, edhe sot në ndeshjen e rradhës për kampionat, protagonisti kryesor për ekipin e Adës është Ardit Mesi. Ai ka shënuar të dy golat për skuadrën e tij duke i dhënë fitoren me rezultatin 2-1...

Veleçiku fiton përmes tensionit ndaj Vorës. Rihapet gara për vendin e parë

Veleçiku ka arritur te fitoje ndaj Vores kryesuese te renditjes dhe rihap luften per vendin e pare. Mes nje interesimi te madh eshte luajtur ne Koplik ndeshja Veleçiku- Vora qe ka perfunduar me fitoren e vendasve me rezultatin 1-0. Mbi 1...

Veleçiku e mbyll me fitore pjesën e parë ndaj Vorës. Vendos goli i kapitenit...

Mes nje interesimi te madh ka nisur ndeshja Veleçiku- Vora qe po luhet ne Koplik. Te dyja skuadrat me te mira te grupit A kerkonin fitoren por 45 minutat e para jane mbyllur me fitoren 1-0 per vendasit. Nje avantazh qe...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI