Brdariç: Ishte fushë për luftë, jo për plazh. Të papranueshme gabimet e sotme

Trajneri i Vllaznisë, Thomas Brdariç, mendon se skuadra e tij ka bërë disa gabime të cilat duhen analizuar mirë në këtë pikë të sezonit. Duke folur pas ndeshjes ai i cilësoi të papranueshme gabimet që ekipi bëri në pjesën...

“Nuk ka Kukësi skuadër që të shkojë në këto situata”, Mirel Josa: Kishim nevojë...

Trajneri i Kukësit, Mirel Josa, foli pas triumfit 3-1 në “Elbasan Arena”, ndaj Vllaznisë. Në prononcimin për “Gol pas Goli”, tekniku kryeqytetas, ndër të tjera, u shpreh se mendon se titulli do ndahet mes Partizanit dhe Teutës. NDESHJA- E kam...

Kukësi kthehet te fitorja, shuan ëndrrat për titull të Vllaznisë

Kukësi u është kthyer sot përsëri fitoreve, duke i dhënë fund edhe një makthi të gjatë që kishte bërë të ngriheshin dyshime se mund të përfshihej në luftën për mbijetesë. Verilindorët kanë mposhtur 3-1 Vllazninë dhe me shumë mundësi...

ZYRTARE/ Ankandi i Vllaznisë më 11 maj

Tashmë është fakt i kryer: Ankandi I Vllaznisë do të zhvillohet vetëm 4 ditë më vonë, pra më 11 maj. Ka qenë vetë drejtori sportiv i saj Matko Djarmari i cili e ka bërë të ditur këtë gjë në...

LAJMI I FUNDIT/ Publikohen formacionet zyrtare, shikoni si rreshtohen Kukësi dhe Vllaznia

Do të startojë në orën 18:00, në “Elbasan Arena”, përballja mes Kukësit dhe Vllaznisë, që do të ngrejë siparin e javës së 32-të të Kategorisë Superiore. Verilindorët e Mirel Josës, do të tentojnë të rikthehen te rezultatet pozitive, pas 3...

Skënderbeu përballë Partizanit, Memelli: Klasifikimin nuk e shoh fare, përpiqemi të marrim 15 pikë

Skënderbeu pret ditën e nesërme Partizanin e vendit të parë. Megjithatë, ky fakt nuk përbën shumë shqetësim për trajnerin e korçarëve, Migen Memellin, i cili në konferencë për shtyp thekson se nuk e sheh klasifikimin dhe i beson formës...

Duka surprizohet nga stadiumi i Kukësit: Përtej ëndrrave tona më të mira!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka inspektuar ditën e sotme punimet në stadiumin e Kukësit. Duka është surprizuar nga ritmi i shpejtë i punimeve duke besuar se në shtator ekipi verilindor do të rikthehet të luajë...

VIDEO/ Bujar Qamili zbret në ‘Loro Boriçi’, nis përgatitjet për këngën e re të...

Vllaznia është në vallen e titullit në Superligë. Pesë javë nga fundi I sezonit, shkodranët qëndrojnë tri pikë larg Partizanit kryesues, teksa nuk i kanë humbur shpresat. Sezoni i mirë ka bërë që artisti i mirënjohur Bujar Qamili të...

Tifozët kuqeblu nisen drejt Elbasanit për të mbështetur Vllazninë

Pavaresisht dominimit ne dy ndeshjet e fundit, Vllaznia nuk ia doli qe te fitonte ndaj Tiranes dhe Teutes duke u mjaftuar me vetem nje pike ne to. Nje situate e tille ka bere qe skuadra shkodrane te jete ne njefare...

Edi Martini sfidon Dajën, trajneri: TEUTA pretendentja kryesore për titullin, ja sekreti ynë

Teuta luan nesër në 19:00 me Bylisin në shtëpi. Sfida e javës së 32-të në Superligë është komentuar edhe nga trajneri Edi Martini. Shkodrani i stolit të Teutës sheh të tijtë në garë për titullin kampion, teksa durrsakët janë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Java e 20-të, Vllaznia luan ‘derbin’ me AAS, ‘Juban Danja’ pret...

Kampionati i femrave po i afrohet fundit edhe për këtë sezon futbollistik, me javën e 20-të që luhet e ndarë në tre ditë. Sfida hapëse...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR