‘Gjoba’ e dytë për Tiranën, tani rrezikon gjithë sezonin

0
Sipas rregullores dhe sipas precedentëve që ka krijuar FSHF-ja ndër vite, Tirana duhej të ishte rrëzuar nga kategoria pas ngjarjeve në Rrogozhinë. Njësoj si Kamza, Tërbuni, Bylisi dhe Besa dikur. Nuk është dëshirë e askujt që të shkrihet ekipi...

EKSKLUZIVE/ E drejta televizive e Superligës, ja kush e ka fituar garën për transmetimin...

0
Javen e ardhshme do te nis kampionati i kategorise Superiore ne futbollin shqiptar dhe nje jave para ketij starti, Federata Shqiptare e Futbollit ende nuk ka publikuar emrin e fituesit te gares per te drejten televizive. Por nderkohe, gazeta "Shkodra...

Mirel Josa rikthehet sërish nesër në Shkodër

0
Mirel Josa do të rikthehet sërish në Shkodër. Ai, këtë rradhë, do të vijë për të luajtur në Kupën “Hysen Zmijani” për 60-vjetorin e lindjes së mjeshtrit të madh të futbollit shkodran. Si për ironi të fatit, ish-trajneri i Vllaznisë...

EKSKLUZIVE/ Gati largimi i parë nga Vllaznia, sulmuesi pranë firmës tek rekordmenët

0
Sezoni futbollistik sapo ka përfunduar në kampionatin shqiptar, ku janë dhënë edhe verdiktet për edicionin 2022-23. Vllaznia do jetë pjesëmarrëse në kualifikueset e Conference League, ku do shoqërohet nga Egnatia dhe Tirana. E ndërsa kampion i Shqipërisë u shpall...

E FUNDIT/ Ndryshon orari i ndeshjes Partizani- Vllaznia

0
Superiorja ka hyrë në një fazë shumtë të nxehtë ku do të përcaktohen edhe verdiktet e fundit të kampionatit. Për këtë FSHF ka vendosur që të gjitha ndeshjet, të luhen në një orar, por me ndryshim nga kalendari i...

Reagon Sidrit Bejleri: Ku janë sot ‘mjeshtrat’ dhe ‘specialistat’ që vetëm vollën helm e...

0
Fitorja e sotme 5-0 ndaj Skenderbeut ka rikthyer entuziasmin jo vetem ne kampin shkodran, por edhe ne rradhet e tifozerise kuqeblu. Krejt ndryshe nga 3-4 jave me pare, tashme per futbollistet e Vllaznise ka vetem elozhe. Nje situate disi e...

Ndarja tragjike nga jeta e Duamenës, Shakohoxha: Zoti ju dënoftë more vrasës

0
Ngjarja tragjike në stadiumin e Rrogozhiëns ku pësoi kolaps Rafael Duamena i cili më pas u nda nga jeta, ka sjellë reagime të shumta në vendin tonë. Një prej tyre është edhe ai i gazetarit të njohur Dritan Shakohoxha,...

Humbje ndaj Laçit, Partizani merr vendimin për trajnerin Kolela

0
Humbje si ajo ndaj Laçit janë pa dyshim shumë të dhimbshme për të gjithë, pasi mund të kushtojë titullin kampion. Në të shkuarën të tilla disfata kanë ndikuar direkt në fatin e trajnerit, por duket se Partizani ka krijuar një...

‘Penalltia nuk ishte’, Jemini komenton Tirana-Bylis: Për atë që më ndodhi mua, Laçit iu...

0
Ish-gjyqtari i FIFA-s, Lorenc Jemini, është i bindur se penalltia e takimit Tirana-Bylis nuk ishte. I ftuar në emisionin “Paso” në “Top Albania Radio”, të Glendi Nallbanit, së bashku me Redi Jupin, Jetmir Halilajn dhe Ylli Agën, ish-arbitri analizoi...

Ernest Gjoka kandidati kryesor për të marrë drejtimin e skuadrës së njohur të Superligës

0
Tek Tirana po flitet çdo dite e me shume per mundesine e largimit te trajnerit Orges Shehi. Duket se mes tij dhe presidenti Halili tashme eshte krijuar nje "ftohtesi" dhe kjo ka bere qe ne media te fillojne te...