Armando Vajushi: Më kërkon Liteksi në Bullgari

Sulmuesi i Vllaznisë Armando Vajushi është shprehur mjaft i entuziasmuar pas marrjes së çmimit "Topi i Artë 2011" mbrëmjen e së enjtes nga duart e presidentit të FSHF-së Armando Duka. Duke folur për gazetarët, ai është shprehur: "Ky është një vlerësim i madh për mua dhe natyrisht i falenderoj të gjithë ata që më kanë votuar. Sigurisht që ky është vlerësim por njëkohësisht më shtyn për të kërkuar më shumë nga vetja në të ardhmen. Dëshira është të vazhdoj të luaj jashtë dhe për momentin po shoh në detaje ofertën që më ka ardhur nga Bullgaria prej skuadrës së Liteksit.

Armando Vajushi, fiton “Topin e Artë 2011”

Futbollisti i Vllaznisë Armando Vajushi ka fituar çmimin "Topi i Artë 2011" që jepet nga Federata Shqiptare e Futbollit çdo fundviti. Ceremonia është zhvilluar pak minuta më parë dhe në konkurrencë për këtë çmim, kanë qenë Armando Vajushi i...

Vllaznia kërkesë FSHF-së: Ku do luajmë me Shkumbinin?

Klubi shkodran përmes një shkrese zyrtare, I ka kërkuar FSHF-së se ku do luhet ndeshja me Shkumbinin meqë policia nuk e merr përsipër zhvillimin e saj dhe garantimin e rendit publik. Ja testi I plotë I kërkesës që klubi shkodran ka dërguar sot në Federatë”:

Kryebashkiaku Luka garanci të plotë Vatës për të ardhmen

Rudi Vata është dhe duhet të jetë I qetë në punën e tij. Pavarësisht ndonjë opinioni që mund të ketë dalë nga ndonjë drejtues apo dhe pjestar I Bashkisë thjesht në rolin e tifozit, krerët më të lartë të këtij institucioni, njëkohëssiht edhe të klubit Vllaznia, kanë konfirmuar edhe dje mbështetjen maksimale për trajnerin Vata. Ka qenë vetë “presidenti” I klubit shkodran, më mirë të themi kryebashkiaku Lorenc Luka ai që për “Sporti Shqiptar”, ka konfirmuar këtë gjë:

Shtubina- Rajoviç- Abraham kthehen në Shkodër

Tre nga futbollistët më të mirë të Vllaznisë në sezonin e kaluar, pikërisht Ndriçim Shtubina, Blazho Rajoviç dhe Abraham Alechenu, do kthehen sërish në Shkodër. Por kuptohet jo për të luajtur sërish me skuadrën shkodrane. Ata do të kthehen për të luajtur nesër ndaj Laçit, ndeshje që siç është bërë e ditur do të zhvillohet në stadiumin "Loro Boriçi" për shkak të dënimit të fushës së Laçit. Shtubina, Rajoviç e Abraham mbeten ndër pikat më të forta të skuadrës vlonjate dhe kuptohet që drejtuesit e kësaj skuadre nuk do hiqnin dorë kollaj nga shërbimet e këtyre futbollistëve.

Vllaznia në grupin “e ferrit” në kupë me Flamurtarin, Skënderbeun e Laçin

Skuadra shkodrane ka fituar në ndeshjen e djeshme me Bylisin për kupë duke siguruar vendin e parë në grup por nga sa merret vesh, ky ka qenë një "rreng" që ballshiotët u kanë bërë shkodranëve. Ata e kanë parë sesi kanë shkuar gjërat në grupet e tjera dhe pasi kanë marrë vesh që nëse do dilnin të parët, do ndesheshin në turin tjetër me ekipe si Flamurtari e Skënderbeu, ia kanë bërë "këtë nder" Vllaznisë duke e lënë atë të parën dhe prandaj nuk i kanë kushtuar shumë rëndësi ndeshjes në minutat e fundit duke e humbur atë.

Paraqitje “skandaloze” e 6 të huajve. Vata i largon të gjithë

Ndeshja miqësore e ditës së sotme në mes Vllaznisë dhe Adës, është zhvilluar me qëllim testimin e lojtarëve të huaj që kanë ardhur për provë tek skuadra shkodrane. Ka qenë trajneri Vata që e ka kërkuar atë gjë sepse donte të shihte formën e dy serbëve, Jeliç dhe Aleksiç, dy kroatëve Dujmoviç e Petraniç, lojtarit të kombëtares së Andorës Sergi Moreno dhe shkodranit të ardhur nga Italia Mbenovias.

Vllaznia- Ada, nesër miqësore në orën 13.00

Sërish miqësore mes ekipeve të Vllaznisë dhe Adës. Kërkesës së trajnerit Rudi Vata, drejtuesit e Adës i janë përgjigjur pozitivisht për të zhvilluar një tjetër ndeshje miqësore pas asaj që u zhvillua javën e kaluar dhe që u fitua nga velipojakët 2-0.Ndeshja do luhet në orën 13.00 dhe me shumë mundësi në fushën sportive "Reshit Rusi". Kërkesa e trajnerit Vata për ta zhvilluar këtë miqësore ka qenë për të parë lojtarët e huaj që kanë ardhur për provë.

Kam frikë se merkatoja e Vllaznisë do dështojë sërish

Opinion nga Armando CUNGU   Duke u nisur edhe nga përvoja që kam pasë gjatë punës time si trajner tek Vllaznia, dëshiroj të ndalem në një aspekt sa i takon merkatos së Vllaznisë. Unë kam qenë dhe jam...

Vllaznia fiton në Ballsh 4-2 ndaj Bylisit

Skuadra shkodrane ka fituar pasditen e sotme në Ballsh ndaj Bylisit vendas me rezultatin 4-2. Ajo ka kaluar e para në avantazh me anë të Markolajt në pjesën e parë, më pas kanë qenë vendasit që kanë barazuar. Bylisi ka patur mundësi të kalojë edhe në avantazh por një 11-metërsh i ekzekutuar nga vendasit, është pritur nga portieri Gjokoviç. Në minutën e 80-të ndërkohë ka qenë Shaba ai që ka shënuar edhe golin e dytë.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR