Lëvizja e papritur: Dy arbitra shkodranë “thirren” në UEFA!

Një lëvizje e papritur për dy prej arbitrave të Kolegjiumit të arbitrave të futbollit të Shkodrës. Ata prej disa ditësh ndodhen në Zvicër, pikërisht pranë zyrave të institucionit të futbollit europian- UEFA. Bëhet fjalë për Indrit Myrtjen dhe Fisnik Thorjen. Bashkë...

Dëmtohet një nga futbollistët e Vllaznisë, mungoi në stërvitjen e sotme

Kur u duk se gjërat po shkonin mirë në përgatitjet e ekipit të Vllaznisë për ndeshjen e rradhës ndaj Flamurtarit, vjen një lajm jo i mirë nga infermieria e tij. Njëri nga futbollistët kuqeblu pas stërvitjes së djeshme ka...

Vllaznia e plotë në Vlorë, kërkon pikët e mbijetesës

Me kontingjentin të plot në dispozicion dhe me besimin se mund të marrin rezultat në Vlorë. Vllaznia është gati për transfertën e së shtunës me Flamurtarin, ku kërkohen të tjera pikë mbijetese. Lajmi më i mirë për trajnerin Ernest Gjoka është...

Kotrri beson: Vllaznia ia del edhe këtë herë!

Ka luajtur për shumë vite futboll me Vllazninë, duke fituar edhe trofe, ku i fundit është Kupa e Shqipërisë, që kuqeblutë e fituan në 2008-ën në Elbasan, pasi mundën 2-0 Tiranën. Bëhet fjalë për Uliks Kotrrin, i cili sot...

Shtubina: U provokova nga ata që më kanë parë nga stadiumi

Ish-kapiteni i Vllaznisë, Ndriçim Shtubina, aktualisht pjesë e Laçit, ka qenë një ndër të parët futbollistë që pas largimit nga Shkodra në verën e vitit të kaluar, parashikoi një të ardhme të zymtë në klubin kuqeblu edhe për sezonin...

Rrëfehet Sukaj: Kemi shumë dashakeq në Shkodër, nuk bëhemi si Tirana

Xhevahir Sukaj zgjodhi në janar të këtij viti të largohej nga Partizani që luftonte për Europë për t’u rikthyer në vendlindje, atje ku Vllaznia ishte e destinuar të “notonte” në zonën e ftohtë. Sulmuesi shënoi vetëm dy herë në pjesën...

Sindrit Guri ‘zbulon’ destinacion e ardhshëm, ja ku do luajë sulmuesi

Sindrit Guri është padyshim një nga lojtarët  më të spikatur këtë sezon në Superligës. Sulmuesi i Kukësit ka shënuar 16 gola në këtë edicion dhe është kryegolashënuesi i Superligës ku pretendon edhe Këpucën e Artë. Kjo formë e mirë e sulmuesit...

Pa mungesa në transfertën e Vlorës, trajneri Gjoka e ruajti Orelesin për këtë sfidë

Çdo ndeshje e mbetur është një finale më vete për Vllazninë, që me fitoren ndaj Laçit ka krijuar një distancë prej dy pikësh me Teutën rivale. Finalja e radhës është transferta me Flamurtarin dhe për të realizuar objektivin, skuadrës shkodrane...

Shtypi sportiv i sotëm, Sukaj e Kotrri optimistë për Vllazninë

Tek Vllaznia flasin per presion dhe veshtiresi megjithate ka edhe besim se edhe kete vit, kuqeblute do ia dalin mbane. Ne faqet e para te gazetave te sotme sportive ka prononcime te sulmuesit Sukaj por edhe ish-futbollistit Kotrri qe flasin...

Gilman Lika: Na mbyt presioni i rezultatit, turp kush ofendon lojtarët në stadium

Për kapitenin e Vllaznisë, Gilman Lika, me fitoren e arritur ndaj Laçit, kuqeblutë kanë bërë një hap mjaft pozitiv në luftën për mbijetesë. Gjithsesi, teksa analizon këtë ndeshje, Lika pranon se edhe pse thuajse për 90-të minuta, kuqeblutë luajtën me...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR