VIDEO/ Vllaznia me urim të veçantë për Festën e Pavarësisë

Vllaznia e futbollit ka uruar gjithë shqiptarët për Festën e Pavarësisë. Në 28 nëntor 1912, patriotët me në krye Ismail Qemalin, valvitën në Vlorë flamurin kuqezi, duke shpallur mëvetësinë nga Perandoria Osmane. Në këtë ditë të shënuar, klubi i Vllaznisë...

Nga e majta në të djathtë, dyshja e Vllaznisë e pandalshme

Vllaznia arriti fitoren e dytë rradhazi në kampionat mbrëmë në shifrat 1-0 kundër Laçit. Një sukes që rikthen fuqishëm kuqeblutë në garën për titull ku tashmë Tirana qëndron vetëm 5 pikë larg. Por përveç pjesës sulmuese me Da Silva...

Një arbitër shkodran sot në Kukêsi- Egnatia

Kategoria Superiore e futbollit mbyll sot javën e 10-të me dy duele. Në 13:45 në Laç dhe Elbasan do zhvillohen dy sfida, që luhen në fushë neutrale. Kukësi pret Egnatian, ndërsa Dinamo luan me Kastriotin. Sektori i Arbitrimit në FSHF...

Një arbitër shkodran sot në Kukêsi- Egnatia

Kategoria Superiore e futbollit mbyll sot javën e 10-të me dy duele. Në 13:45 në Laç dhe Elbasan do zhvillohen dy sfida, që luhen në fushë neutrale. Kukësi pret Egnatian, ndërsa Dinamo luan me Kastriotin. Sektori i Arbitrimit në FSHF...

KATEGORIA SUPERIORE/ Ja sfidat interesante të ditës së sotme

Sot, Kategoria Superiore mbyll javën e 10-të me dy ndeshjet e fundit të saj. Në orën 13:45 do të luhen dy takime, ku në stadiumin e qytetit të Laçit, skuadra e Kukësit do të gjejë përballë Egnatian. Verilindorët synojnë triumfin për...

VIDEO/ Presidenti Xhaferi feston si i çmendur bashkë me ekipin për fitoren ndaj Laçit

Fitorja 1-0 mbremjen e sotme ndaj Laçit, i ka gezuar te gjithe ne kampin shkodran. Skuadra pas shume kohesh rimblidhet ne mesin e fushes e me pas festa ka vazhduar edhe ne dhomat e zhveshjes. Por nderkohe, gezimit te futbollisteve...

Shehi: Asgjë nuk ka ndryshuar, mos harroni që jemi në vend të parë

Në orën 16:45 është zhvilluar ndeshja mes Skënderbeut dhe Tiranës. Korçarët kanë marrë një pikë me shumë vlera duke ndalur bardheblutë në barazimin pa gola. Pas fitores së arritur në shtëpi ndaj Kukësi, duke e transformuar për herë të...

PIKANTE/ Vllaznia-Laçi, nga shiu papushim tek ‘xixat’ mes futbollistëve

Sonte u luajt edhe takimi i javës së 10-të të Superligës mes Vllaznisë dhe Laçit. Ndeshja përfundoi në shifrat 1-0 për shkodranët. “Shkodra Sport” sjell për gjithë lexuesit disa nga “pikantet” e përballjes që u zhvillua në “Loro...

Erdhi nga stoli dhe i solli fitoren Vllaznisë, Da Silva tregon problemin: Një dëmtim...

Vllaznia ka arritur të marrë fitoren mbrëmjen e sotme. Shkodranët kanë mposhtur Laçin me rezultatin minimal 1-0. Fitorja për Brdariçin ka ardhur nga stoli. Ishte pikërisht Da Silva ai që me fillimin e pjesës së dytë ka finalizuar me...

Josa: Rasti i dëmtimit të Mazrekajt nuk më ka ndodhur asnjëherë në karrierë, Vllaznia...

Laçi mori humbjen e parë në epokën e Mirel Josës duke u mundur 1-0 nga Vllaznia në ‘’Loro Boriçi’’. Ishte një ndeshje e luajtur mes reshjeve të shiut, ku rastet për kurbinasit nuk munguan, por kurbinasit dështuan. Në prononcimin...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vajzat kuqezi pësojnë 7 gola, Norvegjia e papërmbajtshme

Norvegjia shumë e fortë për kombëtaren shqiptare të fermave. Përfaqësuesja nordike fitoi thellë 0-7 në “Air Albania” në takimin e vlefshëm për eliminatoret e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR